Hızlı ve pratik şekilde IIS rolünüzü PowerShell ile kurabilirsiniz. Optimum ihtiyaçlarınızı karşılayacak tüm featureları eklediğim aşağıdaki kod ile powershell açıp Windows Server  da kurulumu yapabilrisiniz. Çoklu app pool kullanılan yapılarda ihtiyacınız olacak tüm featurelar eklenmiştir. Diğer featurelar için "get-windowsfeature" komutu ile görüntüleme sağlayabilirsiniz.

 

PowerShell
Edit|Remove
  
 
Install-WindowsFeature NET-Framework-Core, NET-Framework-45-ASPNET, Web-WebServer,Web-Health, Web-Performance, Web-Security, Web-App-Dev, Web-Ftp-Server, Web-Mgmt-Tools, Web-Scripting-Tools, Web-Http-Redirect, Web-DAV-Publishing, Web-Custom-Logging, Web-Log-Libraries, Web-ODBC-Logging, Web-Request-Monitor, Web-Http-Tracing, Web-Dyn-Compression, Web-Basic-Auth, Web-IP-Security, Web-Windows-Auth, Web-Net-Ext, Web-Net-Ext45, Web-ASP, Web-Asp-Net, Web-Asp-Net45, Web-CGI, Web-ISAPI-Ext, Web-ISAPI-Filter, Web-Includes, Web-Ftp-Ext, Web-Mgmt-Compat, Web-Metabase, Web-Lgcy-Scripting, Web-WMI
 Yüklemesini gerçekleştirdiğimiz role and feature listesini Get-WindowsFeature powershell komutu ile görüntüleyebilirsiniz.