Lotus Notes jest zastrzeżonym programem pocztowym IBM. Obsługuje format NSF (Notes Storage File). W programie Notes istnieje wiele funkcji, takich jak wiadomości e-mail, wiadomości błyskawiczne, kalendarze, spotkania, tworzenie aplikacji itp. Natomiast program Outlook jest dobrze znanym programem pocztowym firmy Microsoft obsługującym format pliku PST. Oba programy pocztowe są szeroko stosowane w różnych krajach. Jednak z powodu problemu złożoności w Lotus Notes, wielu użytkownikom niepokoi zapytanie "jak czytać pliki NSF programu Lotus Notes w programie Outlook". Chcą migrować swoje dane, takie jak kontakty i kalendarze, oraz wiadomości e-mail z wiadomości e-mail Notes do Outlooka. Migracja e-maili z Notes do Outlooka oznacza konwersję NSF na PST. Ale niektóre osoby mogą uznać to zadanie za trudne. Tak więc ten artykuł został napisany w celu rozwiązania problemów użytkownika takich jak:

"Hej! Dostaję problemy z przenoszeniem wiadomości e-mail programu Lotus Notes w programie Outlook i innych elementów danych, takich jak kontakty, kalendarze itp. Chcę uzyskać dostęp do wielu kont, ale nie mogę pobrać wszystkich danych z różnych skrzynek pocztowych w programie MS Outlook. Proszę podać mi skuteczne rozwiązanie. Z góry dziękuję!"

Przyczyny eksportu notatek do Outlooka

Istnieje wiele powodów, dla których użytkownicy mogą czytać pocztę e-mail programu Lotus Notes w programie Outlook. Niektóre przyczyny tego przełączenia są następujące:

Interfejs: Interfejs użytkownika klienta poczty elektronicznej Lotus Notes jest złożony w porównaniu do programu Outlook, ponieważ jego interfejs jest dość łatwy.

Koszty utrzymania: Koszt zakupu i utrzymania programu Outlook jest bardzo niski w porównaniu do programu Notes. Istnieje kilka wbudowanych narzędzi, które mogą łatwo naprawić uszkodzone pliki PST w programie Outlook.

Dostęp przez inteligentne konwertery: wiadomości e-mail w programie Outlook są dostępne w inteligentnych konwerterach, takich jak telefony komórkowe, karty itp. Jednak Lotus Notes to aplikacja komputerowa, do której można uzyskać dostęp tylko z poziomu systemu. Za pomocą aplikacji MS Outlook można również wyświetlać pocztę Lotus Notes w programie Outlook.

Pomoc techniczna: Każdy początkujący może pracować z Lotus Notes ze względu na złożone funkcje. Ale jeśli chodzi o Outlook, nie ma potrzeby żadnej pomocy technicznej wymaganej do korzystania z niego. Lotus Notes do Outlook 

Dostęp do wielu kont: Użytkownik nie może uzyskać dostępu do wielu kont w tym samym czasie. Może uzyskać dostęp tylko do jednego konta w Lotus Notes.

Ręczny proces otwierania poczty elektronicznej programu Lotus Notes w programie Outlook

Jeśli użytkownik chce eksportować wiadomości e-mail, kontakty i kalendarz z programu Lotus Notes do programu Outlook, proces ten można wykonać w 2 krokach. Wykonaj następujące dwa kroki:

Eksportuj plik NSF Lotus Notes

Aby przenieść pliki e-mail programu Notes, otwórz aplikację e-mail IBM Lotus Notes.

Następnie kliknij kartę Poczta. Idź do opcji Plik pojawiającej się na pasku menu.

Następnie kliknij opcję Eksportuj.

Kreator eksportu zostanie uruchomiony. Wybierz format pliku wymagany do wyeksportowania z Notes.

Następnie wybierz Tekst tabelaryczny / Tekst strukturalny (obsługiwany przez klienta poczty MS Outlook).

Następnie kliknij przycisk Kontynuuj, aby przejść przez proces eksportu

Teraz kliknij Eksportuj, aby zakończyć działanie kreatora, a wszystkie pliki zostaną wyeksportowane do docelowej lokalizacji.

Teraz przekonwertuj plik Notes NSF na CSV (Comma Separated Values) / TSV (Tabs Separated Values), a następnie przejdź do następnego kroku.

Otwórz pliki NSF Lotus Notes w programie Outlook

Otwórz aplikację pocztową MS Outlook.

Następnie przejdź do menu Plik.

Następnie kliknij opcję Importuj i eksportuj.

Teraz w kreatorze importu i eksportu wybierz Importuj z innego programu lub pliku, a następnie kontynuuj klikając przycisk Dalej.

Wybierz format, aby wyświetlać pocztę Lotus Notes w programie Outlook.

Można wybrać CSV (Comma-Separated-Values) (Windows) lub (Tab-Separated-Values) (Windows)Ponownie kliknij przycisk Dalej. Następnie kontynuuj pracę z kreatorem eksportu.

Wybierz i przeglądaj plik, który został wyeksportowany z klienta poczty e-mail IBM Notes. Następnie kliknij Zakończ.

Pliki Lotus Notes zostaną poddane migracji do MS OutlookRozwiązanie innej firmy

Jeśli jakikolwiek użytkownik chce uniknąć długich i czasochłonnych kroków procesu ręcznego, aby odczytać pocztę Lotus Notes w Outlooku, może ewentualnie zaimportować pliki IBM Notes do pliku Outlook za pomocą komercyjnego rozwiązania umożliwiającego konwersję NSF do Lotus Notes. Outlook PST. Takie profesjonalne narzędzia mogą pomóc użytkownikom w przeprowadzeniu procesu konwersji elementów skrzynki pocztowej Notes w łatwy i wygodny sposób. Zapewnia również bezpieczeństwo danych w tym samym czasie.

Wniosek

Czasami konwersja Notatek do Outlooka staje się potrzebą każdego indywidualnego użytkownika lub filepirów. W takich sytuacjach można albo przejść na ręczne sposoby, albo skorzystać z profesjonalnej pomocy w wyświetlaniu wiadomości e-mail programu Lotus Notes w programie Outlook. Ręczne sposoby są bez wątpienia bezpłatne, ale są one długotrwałe i czasochłonne, a także zagrażają utratą danych. Profesjonalne rozwiązania są z kolei łatwe, szybkie, bezpieczne i bezpieczne.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę : http://www.pcinfotools.com/pl/nsf-do-pst-konwerter/