Outlook ve Thunderbird, bugünün dünyasında yüksek talep gören ve vurgulanan e-posta istemcileridir. Outlook, kullanıcı bilgilerini depolamak için PST ve OST dosyalarını destekler. Belirli bir PST veya OST dosyası e-postası sürüklenip bırakıldığında, MSG dosyası olur. Öte yandan, MBOX dosya formatı kullanıcı bilgisini saklamak için Thunderbird e-posta istemcisi tarafından desteklenmektedir. Şimdi, neden MSO dosyalarının MBOX'a dönüştürülmesinin gerekli olduğu ve Outlook MSG'nin Thunderbird'e nasıl dönüştürüleceği sorusu ortaya çıkıyor.

MSG dosyası - MSG dosyası, tüm e-postaları, kişileri, dergileri, ekleri vb. İçeren bilgileri saklamak için kullanılan tek bir Outlook e-posta istemcisi dosyasıdır

MBOX dosyası - MBOX dosyası, kullanıcının bilgilerini Thunderbird e-posta istemcisinde depolamak için kullanılan bir dosya biçimidir. Tüm mesajları ve ekleri içeren kullanıcı bilgilerini saklar.

Neden Outlook MSG'yi MBOX'a dönüştürür?

Outlook MSG dosyalarının MBOX'a dönüştürülmesinin birkaç nedeni var -

  1. MBOX dosya formatı, Entourage, PocoMail, Eudora, Apple Mail vb. Gibi birden fazla e-posta uygulaması tarafından desteklenirken, MSG dosyası yalnızca Outlook'ta desteklenir.
  2. MBOX formatı çeşitli işletim sistemlerini destekleyen e-posta istemcileri üzerinde çalışabilirken, MSG dosyası yalnızca Windows istemcilerinde çalışabilir.
  3. Thunderbird, harici kaynaklardan kolayca özellik ekleyebileceğiniz ücretsiz ve açık kaynaklı bir istemcidir.

Outlook MSG Thunderbird MBOX dönüştürmek nasıl

Outlook'un MSG dosyalarını MBOX'a dönüştürmek istiyorsanız, MSG'yi MBOX Dönüştürücüsüne güvenmelisiniz. Outlook MSG dosyalarını MBOX'a dönüştürmek için doğrudan bir yöntem olmadığı için. Diğer dolaylı yöntemler çok uzun ve kafa karıştırıcı, teknik olmayan kullanıcılar için uygunsuz görünüyor.

MBOX İhracatçı'ya MSG, teknik açıdan veya teknik olmayan olsunlar kesinlikle tüm kullanıcılara uyacaktır. Uygulama kullanıcılar tarafından MSG dosyalarının Thunderbird MBOX'e güvenli şekilde taşınmasını sağlamak için iyi bir şekilde tasarlanmıştır. Bu uygulama ile herhangi bir sayıda MSG dosyasını sorunsuzca taşıyabilirsiniz. Zaman ve işçilikten tasarruf etmek için toplu dönüştürme moduna geçebilir ve sayısız MSG dosyasını bir kerede MBOX'a aktarabilirsiniz. Bu araç, sisteminizde çalışan diğer görevleri bozmadan tüm Windows sürümlerinde rahatça çalışır. Dönüştürme işleminden sonra, dönüştürülen MBOX dosyasını, desteklenen e-posta istemcilerine kolayca aktarabilirsiniz. MBOX dönüştürücüsüne ücretsiz bir MSG aracı serbestçe sınamak için kullanılabilir ve 10 Outlook MSG dosyasının MBOX'a dönüştürülmesini sağlar.

Yazılımın adım adım çalışması

  1. Basitçe, MBOX Converter MSG indirmek ve yüklemek
  2. Gözat seçeneğini kullanarak gerekli MSG dosyalarını yükleyin
  3. Gözat düğmesini kullanın ve dönüştürülen sonuçları kaydetmek için herhangi bir yolu bulun
  4. Son olarak imlecinizi Şimdi Dönüştür düğmesine yerleştirin ve sonuçları birkaç dakika içinde alın